Europejska Superliga

Dla sympatyków futbolu.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »

Tyle, że ci mityczni kibice nie mają tu wielkiego realnego znaczenia. To była polityczno-biznesowa rozgrywka, w której Perez wystąpił przeciwko prezesowi UEFA, który jest marionetką na katarskich sznurkach. PSG występujące jako obrońca wartości w piłce nożnej to jest kabaret i kpina. UEFA teraz pokazuje się jako rzecznik maluczkich, a broniła tylko swoich wpływów i kasy, dokładnie tak samo jak Perez i Angelli. Jeśli jednak mam wybór komu dać więcej kasy to wolę już tę ostatnią dwójkę.

Ta szarża Super Ligą mogła być skuteczna gdyby 12 prezesów postawiło UEFĘ pod ścianą i zmusiło ją do innego podziału środków finansowych. Od początku uważałem ten pomysł za środek do celu, a nie cel sam w sobie i tak należało to rozegrać. Gdyby reszta klubów miała mocniejsze nerwy wszyscy wyszliby z tego zadowoleni, a żadnej Super Ligi by nie było.

Teraz skorzystają PSG i City, którym już luzują finansowe fair play. Jedynym klubem, który tak naprawdę może służyć za wzór jest Bayern, oni naprawdę mają swoją filozofię prowadzenia klubu i to należy pochwalić.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Europejska Superliga

Post autor: Mario »

Lucas pisze: 21 kwie 2021, 16:11Gdyby reszta klubów miała mocniejsze nerwy wszyscy wyszliby z tego zadowoleni, a żadnej Super Ligi by nie było.
Wszyscy, to znaczy kto? Mniej lub bardziej zadłużeni giganci, którzy szukali kasy na dalsze utrzymywanie się na szczycie? Możesz narzekać sobie na PSG, bo pewnie nawet masz rację, ale popieranie tego typu inicjatyw to jak popieranie napadów rozbójniczych przy jednoczesnym krytykowaniu drobnych złodziejaszków. Trochę nie trzyma się kupy. PSG ma kasę, ot taką rzeczywistą, nie gdzieś pożyczoną, którą może sobie szastać na lewo i prawo, będzie ją miało z superligą i będzie ją miało bez superligi. Wiadomo, jak można odbierać te kluby finansowane przez szejków, czy innych miliarderów, ale jak wyżej, po akcji panów Pereza i Agnelliego, są dla mnie w całej sprawie dużo mniejszym dnem niż zespoły zarządzane przez tych osobników.

Sam skok na kasę nawet rozumiem, City, Chelsea i inne angielskie kluby mają dużo kasy, ale była opcja na jeszcze większe przychody (plus dla takiego Arsenalu jedyna szansa na powrót do dużej piłki), więc postanowiły wybadać sytuację. Feedback okazał się jednoznacznie negatywny, to dały sobie spokój, z głodu i tak nie umrą, a jednak zachowanie bazy kibicowskiej, powszechnej renomy i innych takich jest całkiem ważne. Barcelonie pewnie te pieniądze przydałyby się dużo bardziej, ale i tam zdają sobie sprawę, że nie można się totalnie skur***, stąd pytanie do kibiców - moim zdaniem wciąż akceptowalna postawa. Podobnie Inter, Milan, czy Atletico, które też nie są tak niezależne jak angielscy giganci, niemniej mają w sobie na tyle dużo przyzwoitości, by nie iść w zaparte.

Zostaje nam Real z Juventusem, zespoły idące w zaparte. Bez żadnych hamulców. Są jak ludzie, którzy twierdzą, że im się należy. Po prostu. Inni mogą mieć swoje problemy, mogą wręcz zdychać, ale my nie. My jesteśmy Real i Juventus, wielkie marki, które mogą bezmyślnie wydawać pieniądze, mogą wpędzać się w długi, a na koniec musi ktoś przyjść i dać kasę, która pozwoli na powtórkę cyklu. W mojej opinii postawa absolutnie naganna, wręcz obrzydliwa, dlatego jestem przeszczęśliwy, że prawdopodobnie skończy się wielką wtopą.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »

Mario pisze: 21 kwie 2021, 16:40

Zostaje nam Real z Juventusem, zespoły idące w zaparte. Bez żadnych hamulców. Są jak ludzie, którzy twierdzą, że im się należy. Po prostu. Inni mogą mieć swoje problemy, mogą wręcz zdychać, ale my nie. My jesteśmy Real i Juventus, wielkie marki, które mogą bezmyślnie wydawać pieniądze, mogą wpędzać się w długi, a na koniec musi ktoś przyjść i dać kasę, która pozwoli na powtórkę cyklu. W mojej opinii postawa absolutnie naganna, wręcz obrzydliwa, dlatego jestem przeszczęśliwy, że prawdopodobnie skończy się wielką wtopą.
Real i Juventus trochę musiały iść w zaparte, bo prezesi dali twarz temu projektowi. Teraz to oni zapłacą najwięcej za to, że przelicytowali i jest to naturalna konsekwencja ich postępowania z którą muszą się zmierzyć. Ja tą próbę cenie nie na poziomie projektu (bo ten był zupełnie nieprzemyślany i nieprzystosowany do europejskich przyzwyczajeń), ale jako pewną próbę postawienia UEFY do pionu. Kiedy się patrzy na to jak oni idą w ilość zamiast w jakość ten ruch jaki próbowały wykonać kluby wydaje się w pewnej mierze zrozumiały. Sama struktura (pewne miejsca w elicie i faktyczne utrącenie wagi rozgrywek krajowych) to był potężny przestrzał, ale tak jest teraz też być nie może. Ja jako odbiorca czekam na elitarny (ale nie zamknięty) produkt, a zamiast tego dostanę Euro z Macedonią i Słowacją i Mundial z drużynami, które nie potrafią grać w piłkę.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
hokej
Posty: 2522
Rejestracja: 02 sty 2015, 11:51

Re: Europejska Superliga

Post autor: hokej »

Przecież JP Morgan przerabiał już ten scenariusz przy okazji Lehmana. Za duzi by upaść, kasa popłynęła, kieszenie pełne, bawimy się dalej.
Dlatego na miejscu kibiców Realu i Juve jedyne nad czym bym się zastanowił, to jakie trupy wypadną jeszcze z szafy.
Awatar użytkownika
Michael Scott
Posty: 6363
Rejestracja: 14 lip 2019, 19:21

Re: Europejska Superliga

Post autor: Michael Scott »

Lucas pisze: 21 kwie 2021, 17:25 Real i Juventus trochę musiały iść w zaparte, bo prezesi dali twarz temu projektowi. Teraz to oni zapłacą najwięcej za to, że przelicytowali i jest to naturalna konsekwencja ich postępowania z którą muszą się zmierzyć. Ja tą próbę cenie nie na poziomie projektu (bo ten był zupełnie nieprzemyślany i nieprzystosowany do europejskich przyzwyczajeń), ale jako pewną próbę postawienia UEFY do pionu. Kiedy się patrzy na to jak oni idą w ilość zamiast w jakość ten ruch jaki próbowały wykonać kluby wydaje się w pewnej mierze zrozumiały. Sama struktura (pewne miejsca w elicie i faktyczne utrącenie wagi rozgrywek krajowych) to był potężny przestrzał, ale tak jest teraz też być nie może. Ja jako odbiorca czekam na elitarny (ale nie zamknięty) produkt, a zamiast tego dostanę Euro z Macedonią i Słowacją i Mundial z drużynami, które nie potrafią grać w piłkę.
Perez ma wszystko. Za jego prezydentury Real wygrał prawie 30 trofeów (drugie tyle dorzuciła sekcja koszykarska), zacementował swoją niezachwianą pozycję na szczycie europejskiego futbolu i wyszedł na prostą finansowo, stając się najbogatszym klubem świata (przypomnę, że gdy Sanz oddawał władzę w 2000 roku, klubowe kasy świeciły pustkami, był problem z wypłatami, a Realowi poważnie w oczy zajrzało widmo bankructwa).
Facet ma 74 lata, jego tryb życia do oszczędzających się czy zachowawczych nie należy. Wobec braku kontrkandydata został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję na stanowisku prezesa Realu Madryt. Jak ją ukończy, będzie tuż przed osiemdziesiątką. Klub radzi sobie świetnie, nowy projekt piłkarski od miesięcy jest dyskutowany w biurach na Concha Espina (Mbappe, Haaland, Alaba i tak dalej), w przyszłym roku ukończone zostanie nowe Bernabeu, które ma ponoć zapewnić nawet miliard euro zysku rocznie.
Czego może mu brakować? Na niwie klubowej osiągnął już wszystko. Jak jeszcze może sprawić, by go zapamiętano, by unieśmiertelnić swoje nazwisko? Oczywiście, wyjść poza jeden klub i zrewolucjonizować cały futbol. Wyjść poza UEFĘ/FIFĘ i zdobyć władzę w potencjalnie najpotężniejszej piłkarskiej organizacji na świecie - Superlidze.

Cóż, presi przeszarżował, angielskie kluby wbiły mu nóż w plecy i teraz jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Nawet, jeśli Superliga jest melodią przyszłości i prawdopodobnie w bliższej czy dalszej perspektywie rewolucja nastąpi, to jednak okazało się, że to jeszcze nie jest ten czas. I Perez brutalnie tego doświadczył. W swojej chciwości posunął się za daleko, finanse Realu nawet w trakcie pandemii są stabilne, klub dobrze prosperuje. Ale Florentino chciał więcej.

Pisałem o tym wcześniej - elitarny produkt owszem, ale transparentny, z możliwością awansu i spadku, klarownymi zasadami i nie w formie zamkniętej enklawy dla najbogatszych ale miejsca, do którego bilet każdy może wywalczyć sobie na boisku. Plus oczywiście pozostawienie lig krajowych nietkniętymi, kwestia pucharów/superpucharów do rozważenia, moim zdaniem mogłyby zostać.

Ten fragment o Mundialu z drużynami, które "nie potrafią grać w piłkę" to coś, z czym zgodzić się nie mogę. Każde mistrzostwa miały własną historię i jestem pewien, że rozszerzenie formatu nie sprawi, że staną się one mniej ekscytujące, wręcz przeciwnie - powodów do emocji będzie miało jeszcze więcej kibiców niż wcześniej. Koniec końców i tak wygra jeden z kilku faworytów, ale ile wspaniałych historii i niespodziewanych rozstrzygnięć obejrzymy.
hokej pisze: 21 kwie 2021, 18:26 Przecież JP Morgan przerabiał już ten scenariusz przy okazji Lehmana. Za duzi by upaść, kasa popłynęła, kieszenie pełne, bawimy się dalej.
Dlatego na miejscu kibiców Realu i Juve jedyne nad czym bym się zastanowił, to jakie trupy wypadną jeszcze z szafy.
Mnie też to dziwi, że tak szanowana, potężna firma jak JP Morgan zdecydowała się firmować taką prowizorkę. To tak, jakby BBC nagle wypuściła fejka o śmierci Królowej.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »

Jeśli chodzi o Mundial to uważam, że tamta formuła była optymalna. Oczywiście każdy ma swoje przyzwyczajenia i nie jestem tu jakimś wzorem, ale zdarzało mi się oglądać turnieje w całości (wszystkie mecze poza tymi, które się nakładały) i spotkań było tak akurat. Nie wiem jak przeciętny kibic będzie w stanie skonsumować tę imprezę, jeśli spotkań będzie jeszcze więcej, a do stawki dołączą mniej przyciągające przed ekran drużyny. Ja jestem dziwny i czasem mogę nawet popatrzeć na jakiś Gabon z Koreą jakby grały, ale nie wiem ilu widzów TV znajdzie taki mecz i ilu widzów z kraju gospodarza zapłaci by go oglądać na żywo.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
hokej
Posty: 2522
Rejestracja: 02 sty 2015, 11:51

Re: Europejska Superliga

Post autor: hokej »

Nikt zdrowrozsądkowy raczej nie szanuje od min. 10 lat bankierów. Bo to tak jakby szanować wujka Zdzicha, któremu żyrowałeś kredyt a on cię olał, nie spłacał i dodatkowo narobił ci w przedpokoju i podpi..ł zastawę rodową.
Ci ludzie myślą w zupełnie innych kategoriach. Dlatego tu dostali w czapkę.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44267
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Europejska Superliga

Post autor: Robertinho »

Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »



Prezent od kibiców Juve dla zarządu - złoty tapir będący we Włoszech symbolem kompromitacji lub potężnej wpadki. Tutaj w wersji XXL - cóż należało się.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Europejska Superliga

Post autor: Jacques D. »

Lucas pisze: 21 kwie 2021, 17:25 Ja jako odbiorca czekam na elitarny (ale nie zamknięty) produkt
Trochę schizofreniczne potrzeby - słowo "elitarny" bardzo mocno sugeruje ekskluzywność, a nie inkluzywność.

Ja, jak zawsze, lubię patrzeć źródłowo i moim zdaniem Liga Mistrzów przestała być ideowa w momencie, kiedy przestali w niej grać sami mistrzowie, a zaczęły drużyny z 2.,3.,4. miejsc. Nie chodzi tu o poziom sportowy, czy atrakcyjność, bo wiadomo, że większość z nas pamięta głównie taką "przetworzoną" LM i świetnie ją wspomina, ale właśnie o płaszczyznę idei. I można to określać przeróżnymi współczesnymi sloganami - że nazbyt romantyczne, nieprzystosowane itp., co nie zmienia tego, że wszystkie te patologie, które dziś znamy, biorą się właśnie z tamtej decyzji.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »

Wiesz wydaje mi się, że nasza różnica zdań wynika z szerszej różnicy w podejściu do świata. Jeśli miałbym narysować oś, której końcami byłyby idealizm i pragmatyzm, to my znajdujemy się w zupełnie innych miejscach na tej osi i raczej się nie spotkamy - nie tylko w tej, ale też w wielu innych sprawach (oczywiście nie musimy, na tym polega wolność sumienia, czy jak to tam sobie nazwiemy).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38895
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Europejska Superliga

Post autor: Kiefer »

Piękne. :kocham:

Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171278
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europejska Superliga

Post autor: DUN I LOVE »

Ja pamiętam wszystkie formaty. Ten z 24 zespołami (mistrzowie i wicemistrzowie z najmocniejszych lig) najbardziej mi pasował.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Europejska Superliga

Post autor: Jacques D. »

Lucas pisze: 21 kwie 2021, 20:15 Wiesz wydaje mi się, że nasza różnica zdań wynika z szerszej różnicy w podejściu do świata. Jeśli miałbym narysować oś, której końcami byłyby idealizm i pragmatyzm, to my znajdujemy się w zupełnie innych miejscach na tej osi i raczej się nie spotkamy - nie tylko w tej, ale też w wielu innych sprawach (oczywiście nie musimy, na tym polega wolność sumienia, czy jak to tam sobie nazwiemy).
That goes without sayin'. :)

Przy czym trzeba pamiętać, że komunikacja na forum przekłamuje wiele rzeczy i w życiu codziennym jestem (jak każdy, muszę być) osobą o wiele bardziej pragmatyczną niż ta, którą się jawię podczas dyskusji. Tyle że faktycznie, mimo że na tego typu kwestie schodzi człowiekowi zdecydowana większość życia, uznaję je jedynie za sprawy ważności trzeciorzędnej, ponieważ:

- wydają mi się mało intelektualnie i emocjonalnie stymulujące i, dlatego najczęściej nie widzę ich jako dobrego punktu wyjścia do ciekawej dyskusji (nieprzypadkowo najlepsze dyskusje w historii nawet tego forum to jednak spory nt. idei i wartości);

- z powyższego powodu, w życiu codziennym też uważam, że są to kwestie bardzo przecenione, które powinno się realizować, a dyskutować o nich jedynie tyle, ile potrzeba;

- z powodu metafizyczno - eschatologicznego, raczej niezrozumiałego na ponuro - bezideowo - ateistycznym forum, jakim jest mtenis: jeśli jest coś "po", jakaś perspektywa wieczności, to w niej to, ile kto tutaj zarabia tudzież jakie ma stanowisko, albo też ile wydał ostatnio na zakupy, prawdopodobnie też nie będzie miało szczególnego znaczenia.

Twoje podejście do życia jest w takim razie w dość osobliwej opozycji do Twojego wykształcenia, o ile pamiętam, typowo humanistycznego (?). Ale to też, jak zauważyłem, w dzisiejszych czasach norma.

Co do tej LM, to chyba też nie do końca mnie zrozumiałeś, bo główna oś mojej argumentacji była w sumie dość mocno pragmatyczna i sprowadzała się zasadniczo do tego, że skoro te wszystkie kwestie marketingowo - wizerunkowe mają dziś ponoć tak wielkie znaczenie, to kompletne olewanie grupy kibiców sentymentalnych to, zwłaszcza w Europie, chyba jednak naprawdę słaby wybór.
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34193
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Europejska Superliga

Post autor: Nando »









Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 1:14 przez Nando, łącznie zmieniany 1 raz.
MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »

Jacques D. pisze: 22 kwie 2021, 0:06

Twoje podejście do życia jest w takim razie w dość osobliwej opozycji do Twojego wykształcenia, o ile pamiętam, typowo humanistycznego (?). Ale to też, jak zauważyłem, w dzisiejszych czasach norma.
@Jacques D. Bo ja jestem humanistą w czasie wolnym, a zawodowo zajmuję się naukami społecznymi. Dzięki temu, niestety, wiem, że idee ładnie wyglądają w podręcznikach i świetnie brzmią na wykładach, ale społeczeństwo rzadko do nich dorasta i raczej się do nich nie zbliża. Więcej uwagi poświęcam temu jaki świat jest, niż temu jaki powinien być, albo jak ja sobie go wyobrażam. Gdybym jeszcze miał jakąś moc sprawczą to może przesunąłbym te akcenty, ale tak się złożyło, że nie grozi mi odziedziczenie jakiegoś tronu albo objęcie urzędu, który umożliwiałby mi realne i skuteczne działanie.

W tej sytuacji generalnie ma się dwa wyjścia - można narzekać jak jest źle, postawić na non-konformizm i się odciąć od tego co nam nie pasuje albo jakoś próbować żyć w warunkach i społeczeństwie jakie mamy. Ta pierwsza postawa, która jak mi się wydaje jest Ci bliższa, jest bardzo chwalebna i odważna, ale wydaje mi się też strasznie męcząca. Trudno jest żyć gdy człowiek ciągle myśli o tym jak płytkie jest nasze otoczenie, jak to kiedyś było lepiej i ubolewa nad tym jak świat rozwija się nie tak jak sobie wymarzył.

Ja też czasami miewam takie myśli, ale staram się jakoś do nich nie przywiązywać, bo by mnie szlag trafił w końcu. Dlatego podchodzę to wielu zjawisk na zimno i nie przeceniam ich wagi, jeśli mnie bezpośrednio nie dotyczą. Tak jest z tą całą Super Ligą - to jest dla mnie naturalny skutek tego jak dziś funkcjonuje sport i krok zrozumiały z punktu widzenia ekonomii dużych klubów, dlatego nie jestem jakoś szczególnie oburzony. To nie jest tak, że Real i Juventus mają gdzieś kibiców a inne kluby nie. Dla wszystkich prezesów kibic to portfel kibica, którego zawartość powinna być wydana w klubowym sklepie. Nie wyklucza to pewnej dozy idealizmu, ale teraz bez kasy i zysku już nie da się prowadzić klubu. Pewnie gdyby nie COVID wszystko byłoby zrobione bardziej subtelnie i starannie i wcisnęliby ludziom ten produkt w trochę innej formie. Przez epidemię popłynęli finansowo i się zapaliło pod tyłkami, dlatego nie przemyśleli do końca co i jak robią.

Tu nie ma walki między romantykami i pazernymi. Jest walka między dwoma rakami, o to kto tego romantyka wydoi. Teraz się wydaje, że kibice mają moc sprawczą, bo ich protesty poskutkowały, ale ja widzę to trochę inaczej. Po prostu UEFA potrzebowała ich wsparcia dlatego ich poparła. To powoduje, że nie odnoszę się do całej sytuacji z wielkim entuzjazmem - dla mnie nikt tu za dużo nie wygrał. Za chwile dostaniemy kolejne "reformy" centrali albo kolejne "Super Ligi" a kibic będzie w tym układzie tam gdzie zawsze czyli z boku.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Razing
Posty: 3562
Rejestracja: 28 gru 2017, 19:23

Re: Europejska Superliga

Post autor: Razing »

No to ja się wybije i powiem że żałuje że się zesrało. Jako kibic Barcy z Iniestą/Puyolem/Xavim, który od 10. roku życia oglądał piłkę raz na rok i był to finał LM, bo grała w nim Barca lub Real, bo przerzucił sie na tenisa (czyli w zasadzie nie jestem nawet kibicem xD ) , chyba byłbym bardziej skłonny zainteresować sie tym jakkolwiek gdyby powstała ta Superliga. Ale możliwe w sumie że odkąd zostałem pasjonatem Esportu, mam fetysz na franczyzę, więc tym bardziej jeśli to byłby pakt zamkniętej ligi to chyba by mi się uśmiechnęło i mam wrażenie że generalnie osobom z mojego pokolenia, a więc sentymentów pozbawionych (do którego grona się zaliczę) też by to pasiło.
Niestety że wyszło jak wyszło - nie obejrze pewnie ani 1 meczu w tym roku. A szkoda.
MTT Singiel :
2021: Roland Garros, San Diego, Paris
2019: Antwerp

MTT Debel :
#1 : 10 weeks
2024: Australian Open
2023: Wimbledon, Cincinnati
2022 : Indian Wells, US Open
2021: Australian Open, WTF
2020 : Shanghai
2019 : Wimbledon
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38895
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Europejska Superliga

Post autor: Kiefer »

Perez ma ostry ból dupy sądząc po najnowszym wywiadzie.
Razing pisze: 22 kwie 2021, 8:57 No to ja się wybije i powiem że żałuje że się zesrało. Jako kibic Barcy z Iniestą/Puyolem/Xavim, który od 10. roku życia oglądał piłkę raz na rok i był to finał LM, bo grała w nim Barca lub Real, bo przerzucił sie na tenisa (czyli w zasadzie nie jestem nawet kibicem xD ) , chyba byłbym bardziej skłonny zainteresować sie tym jakkolwiek gdyby powstała ta Superliga.
Nie wiem, czy warto coś zmieniać dla kogoś kogo reforma EWENTUALNIE jakkolwiek mogłaby zainteresować, a od 10 roku życia ogląda jeden mecz w roku. To raczej nie jest ten target o który chodzi Perezowi, a jeśli ten, to zdaje się że przestrzelił.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171278
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europejska Superliga

Post autor: DUN I LOVE »

Puchar Davisa pokazuje, że nawet z pozoru martwy format można jeszcze bardziej zaorać. Zamiast pełnych trybun na finale w Lille mamy oglądalność tylko dlatego, że Rafa holuje swój zespół po puchar. Zabraknie Nadala, nikt na to okiem nie spojrzy. Pewnych rzeczy po prostu się nie zmienia. Można je udoskonalać, ale core powinien zostać ten sam.

Liga Mistrzów to był projekt perfekcyjny, który długo sprawiał, że cała piłkarska Europa miała zarezerwowane wtorkowe i środowe wieczory na siedzenie że znajomymi w domu/pubie. Interesowano się tymi meczami od Petersburga po Lizbonę. Nawet te nieistotne mecze oglądała fanbaza Brugge czy Szachtara. Legię oglądała przecież cała Polska bez względu na miasto.

Postanowiono jednak przekombinować.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 35179
Rejestracja: 03 sie 2011, 1:34

Re: Europejska Superliga

Post autor: Mario »

Kiefer pisze: 22 kwie 2021, 9:05Nie wiem, czy warto coś zmieniać dla kogoś kogo reforma EWENTUALNIE jakkolwiek mogłaby zainteresować, a od 10 roku życia ogląda jeden mecz w roku. To raczej nie jest ten target o który chodzi Perezowi, a jeśli ten, to zdaje się że przestrzelił.
To raczej jest ten target, ale moim zdaniem bieganie za takimi osobnikami jest całkowicie bezcelowe. Albo ktoś się zainteresuje albo nie, nic na to nie poradzi Perez, ani nawet ja. Nie zmusisz człowieka do oglądanie piłki, sportu, czy w ogóle czegokolwiek.
MTT bilans finałów (17-26)
W: Queen's Club 13, Monte Carlo 14, Australian Open 15, Nottingham 15, Chennai 16, Rio de Janeiro 17, Wiedeń 17, Acapulco 18, Madryt 18, Queen's Club 21, Cincinnati 21, Indian Wells 21, World Tour Finals 21, s-Hertogenbosch 22, Roland Garros 23, Astana 23, Hong Kong 24
F: Auckland 14, Miami 14, Roland Garros 14, Waszyngton 14, World Tour Finals 14, Rio de Janeiro 15, US Open 15, Estoril 16, Pekin 17, Rio de Janeiro 18, Monte Carlo 18, Rzym 18, Lyon 18, Metz 18, Hamburg 20, Madryt 21, St. Petersburg 21, Adelajda-2 22, Buenos Aires 22, Rio de Janeiro 22, Cincinnati 22, Astana 22, Rio de Janeiro 23, Bastad 23, Rio de Janeiro 24, Dubaj 24
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nando i 54 gości