Indian Wells 2021 WTA 1000

Wydarzenia z aren turniejowych WTA.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Kiefer »

Obrazek
Jericho
Posty: 40
Rejestracja: 17 lip 2021, 19:55

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Jericho »

Ons w końcu zaczęła grać tak jak od niej oczekiwano. Była zapowiadana wielkim talentem, ale trzeba zobaczyć ile czasu zajęło jej przebicie do ścisłej czołówki. Niestety kontuzje zrobiły swoje i tego czasu zabrały. Ale teraz już mam nadzieję że zadomowi się na dłużej, bo to dziewczyna, którą zawsze mega przyjemnie się ogląda. Ostatnia z tenisistek, która gra jeszcze taki efektowny techniczny tenis.

W ogóle zajebista sprawa jest w rankingu race. Tam wszystko zmienia się po każdym meczu i wiele tenisistek może jeszcze załapać się na turniej mistrzyń. Jeśli Barty się wycofa, to o ósemkę powalczy z dziesięć tenisistek, jak nie więcej. No chyba że Badosa wygra turniej to ósemka będzie prawie zaklepana, a najgorsze że Iga jeszcze może stracić miejsce. Niby jest bezpieczna, ale za jej plecami robi sie gorąco.
Pacio
Posty: 1972
Rejestracja: 13 wrz 2020, 11:27

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Pacio »

Jeżeli Iga nie zagra w tym sezonie już w żadnym turnieju, to bardzo prawdopodobne, że skończy na 9/10 miejscu w Race (więc dużo zależy od tego czy Barty zagra), bo robi się za nią coraz bardziej ciasno, a prawie wszystkie zawodniczki są zgłoszone do nadchodzącej 500 w Moskwie, lub którejś z 250.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: robpal »

Paulaaaaaaaa :kocham:
W zaistniałej sytuacji Iga pewnie dziką kartę gdzieś pobierze.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42870
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Barty »

@Lucas, tak szczerze, Twoje zainteresowanie deblem WTA to jest trolling na potrzeby społeczności mtenis czy jesteś jednym z trzech kibiców na świecie rzeczywiście zainteresowanych tą dyscypliną?

W obu przypadkach czuję duży szacunek, żeby nie było.
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
CajraX
Posty: 7255
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: CajraX »

@Kiefer Ty się już nie identyfikujesz jako brat? :o

Co do finałów WTA, to jednak mi smutno, że obie finalistki US Open nie mają już praktycznie szans na udział.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Kiefer »

Jako bratx sięx indentyfikujęx.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Lucas »

Barty pisze: 15 paź 2021, 11:59 @Lucas, tak szczerze, Twoje zainteresowanie deblem WTA to jest trolling na potrzeby społeczności mtenis czy jesteś jednym z trzech kibiców na świecie rzeczywiście zainteresowanych tą dyscypliną?

W obu przypadkach czuję duży szacunek, żeby nie było.
Bartoszu, tak na oko to pewnie obejrzałem w tym sezonie ze 40 spotkań deblowych i byłoby to zbyt wiele jak na trolling. Mam mnóstwo lektur do nadrobienia i innych ciekawszych obowiązków, by poświęcić tyle godzin dla beki :).

Zdaję sobie również sprawę, że rozgrywki są niszowe, a te Panie które w nich brylują zadowalają się deblem, bo z różnych względów były za słabe na singla. Niestety w tym singlu aktualnie naprawdę lubię tylko Halep i Muguruzę (w tej kolejności), więc niewiele mi zostało takiego zaangażowanego oglądania. Oczywiście na taką Raducanu też miło popatrzeć, ale ją kochają wszyscy, więc to trochę pójście z tłumem na łatwiznę. O rozgrywkach męskich już w ogóle nie mówię, bo jedynym zawodnikiem na którego byłbym skłonny przeznaczać czas jest Alcaraz.

Stąd w sumie niewiele zostaje do wyboru, a że zawsze wolałem tenis damski od męskiego to wybrałem grę podwójną Pań a nie Panów. Oczywiście jest tam rywalizacja, ale dużo łatwiej ogląda się te mecze, bo zwykle nie ma tam pozasportowej zawziętości i podzielonych fanów. Można skupić się na samej grze, a jak nie pójdzie w jednym tygodniu, to jest kolejny,

Jeśli chodzi o Aoyamę i Shibharę to poza sprawami sportowymi lubię dynamikę między nimi. Widać, że dobrze się dobrały i dobrze się je ogląda. Ena zawsze się uśmiecha (może poza wczoraj) i zagrzewa koleżankę po błędach, a Shuko powinna być dla każdego inspiracja. Grać w tenisa z tymi warunkami i tak zmaksymalizować swoje atuty to jest wielki wyczyn, który mi imponuje.

Podobnie jest z parą Hsieh/Mertens. Chinka świetnie prowadzi swoje media społecznościowe i można zobaczyć, że bardzo się z Elise lubią. Teoretycznie można zagrać tego debla z każdym, ale jednak te czynniki ludzkie są ważniejsze niż w singlu i to się przekłada na odbiór meczu. Może własnie tego szukałem, jakiejś formy relacji na korcie, czegoś mniej toksycznego, co jest trochę z boku, co daje sport na dobrym poziomie i pewną dozę luzu jednocześnie. Nie wiem :)
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
CajraX
Posty: 7255
Rejestracja: 19 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: Słupsk

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: CajraX »

Emmę nie wszyscy kochają. Na portalach pseudo sportowych już się na nią wylewa spora fala hejtu w komentarzach. Chociaż oczywiście nie biorę zdania takich podludzi na poważnie.

@Kieferx widzę, że ładną bękę nakręciłeśx. Szanuję Ciebiex :D
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44269
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Robertinho »

Barty pisze: 15 paź 2021, 11:59 @Lucas, tak szczerze, Twoje zainteresowanie deblem WTA to jest trolling na potrzeby społeczności mtenis czy jesteś jednym z trzech kibiców na świecie rzeczywiście zainteresowanych tą dyscypliną?

W obu przypadkach czuję duży szacunek, żeby nie było.
Też się nad tym zastanawiałem, moim zdaniem to auto-eksperyment, w zakresie tego, ile jest w stanie znieść ludzka psychika.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Lucas »

Gdy sie na co dzień zyje w Polsce, to psychika jest wytrenowana do granic, nie potrzeba aż tak wyrafinowanych testów :).
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Kiefer »

Najważniejsze, że wszystkie osoby forumowe szanują siebie nawzajem, w tym zwolenników/czki debla damskiego.
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Lucas »

Z tym szacunkiem to różnie bywa :D

Zanim dziewczyny od @robpal słusznie przejmą wątek mogę jeszcze sprostować tę wyjątkowo nietrafioną analizę Roberta. Generalnie staram się by oglądanie sportu było dla mnie wyłącznie przyjemne, a jedynym aspektem tenisa, który mnie jakoś tam (choć nie bardzo) psychicznie dręczy jest schyłek i raczej rychły koniec Nadala oraz jego ewentualny przebieg.

W tym deblu spotkałem się raczej z wyłącznie pozytywnymi emocjami i raczej nie zdarzyło się, by mecz mnie zdenerwował na dłuższy czas. Trafiały się spotkania nudne, słabe albo jednostronne, jak wczoraj, ale nie jest to coś, co byłoby w stanie wywołać u mnie jakieś niezdrowe reakcje lub nadmierną tremę w trakcie oglądania. Może właśnie dlatego wolę to zamiast singli :)
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44269
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Robertinho »

Lucas pisze: 15 paź 2021, 19:20 Z tym szacunkiem to różnie bywa :D

Zanim dziewczyny od @robpal słusznie przejmą wątek mogę jeszcze sprostować tę wyjątkowo nietrafioną analizę Roberta. Generalnie staram się by oglądanie sportu było dla mnie wyłącznie przyjemne, a jedynym aspektem tenisa, który mnie jakoś tam (choć nie bardzo) psychicznie dręczy jest schyłek i raczej rychły koniec Nadala oraz jego ewentualny przebieg.

W tym deblu spotkałem się raczej z wyłącznie pozytywnymi emocjami i raczej nie zdarzyło się, by mecz mnie zdenerwował na dłuższy czas. Trafiały się spotkania nudne, słabe albo jednostronne, jak wczoraj, ale nie jest to coś, co byłoby w stanie wywołać u mnie jakieś niezdrowe reakcje lub nadmierną tremę w trakcie oglądania. Może właśnie dlatego wolę to zamiast singli :)
Bardzo mnie to cieszy. :ok: Oczywiście nie tak jak to, że mam nie tylko brata, ale i siostrę. :kocham:
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38896
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Kiefer »

:kocham:
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42870
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Barty »

:) pięknie zobaczyć tyle szczęścia naraz. :)
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: robpal »

Paula, brak mi słów :o
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Pacio
Posty: 1972
Rejestracja: 13 wrz 2020, 11:27

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Pacio »

robpal pisze: 16 paź 2021, 9:46 Paula, brak mi słów :o
Gratulacje dla Pauli i słabo dla Igi :D, jeżeli Badosa wygra to jedna spośród Świątek, Sakkari, Muguruza, Badosa, Jabeur skończy w Race na 9 miejscu, wszystko w rękach Barty. :D
A patrząc na to, że Iga nie jest nigdzie zgłoszona to może być ona, pozostała 4 jest na listach w Moskwie i w 250 w następnym tygodniu, jeżeli dobrze pamiętam.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2021, 11:24 przez Pacio, łącznie zmieniany 2 razy.
Pacio
Posty: 1972
Rejestracja: 13 wrz 2020, 11:27

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Pacio »

WTA 1000 Indian Wells 🇺🇸

SF

(21) P. Badosa
🇪🇸 Def. (12) O. Jabeur 🇹🇳 6:3, 6:3
(27) V. Azarenka 🇧🇾 Def. (24) J. Ostapenko 🇱🇻 3:6, 6:3, 7:5
Pacio
Posty: 1972
Rejestracja: 13 wrz 2020, 11:27

Re: Indian Wells 2021 WTA 1000

Post autor: Pacio »

WTA 1000 Indian Wells 🇺🇸

F

(21) P. Badosa
🇪🇸 vs. (27) V. Azarenka 🇧🇾 (H2H 0:0)
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości