Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Obrazek
whitesport
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2012, 13:14

Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: whitesport »

Witam wszystkich miłośników tenisa. Wybieram się w tym roku na korty Wimbledonu. Szukam chętnych do wyjazdu którzy chcieliby dołączyć się do grupy. Osobiście byłem tam juz kilkakrotnie w latach 2006-2010 i uważam ze jest to wspaniale doświadczenie dla kogoś chcacego zobaczyć tenis zawodowy na najwyższym poziomie.
Nie zajmuje się organizowaniem takich wyjazdów zawodowo ani dla żadnych profitow. Do tej pory jeździłem z grupka znajomych, ale w tym roku żaden z nich nie może jechać więc szukam kogoś do grupy, ponieważ jest tak łatwiej no i razniej/weselej.
Zainteresowanych odsyłam wstępnie do linku:
http://www.wimbledon.com/championships/tickets/queueing

Podam tutaj, ze bilety na korty kupuje się w dzień gier i odpowiednio wczesne dołączenie do kolejki praktycznie gwarantuje wstęp na wybrany kort(centralny, no 1, no 2).

Koszty wyjazdu to koszt przelotu do Londynu i koszt biletu na kort oraz wydatki na miejscu typu jedzenie, napoje. W pierwszy dzień koszt biletu to ok 30 funtów w zależności od kortu, a pózniej ceny rosną do piątku np. jest to ok 60 funtów. Jest to wstęp na cały dzień na obiekty(18 kortów z wolnym wstępem, korty treningowe) oraz na wybrany kort z miejscem numerowanym.

Jeśli bedą zainteresowani, mogę podać szczegółowy przebieg dnia i jak to wszystko się odbywa.
Pozdrawiam!
whitesport
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2012, 13:14

Re: Wimbledon 2012 - chętni na wyjazd do Londynu?

Post autor: whitesport »

I jeszcze link do zdjęć, chyba z 2009 roku:
https://picasaweb.google.com/grzegorz.s ... directlink
whitesport
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2012, 13:14

Re: Wimbledon 2012 - chętni na wyjazd do Londynu?

Post autor: whitesport »

Witam ponownie, zamieszczam poniżej szczegółowy przebieg 'imprezy' jesli ktoś chciałby sie dowiedziec więcej.

- przylot do Londynu. Mój samolot ląduje przed 13 lokalnego czasu w Londynie. To dość ważne, ponieważ determinuje czas przybycia do kolejki. Zbyt późne przybycie(czyli po 16) może oznaczać dalekie miejsce poza pierwszą 500ką co spowoduje niemożność zakupu biletu na kort centralny (jeśli akurat taki bedziemy chcieli ze względu na rozgrywane mecze) a tylko na kort nr 1 i 2.
- transport z lotniska do stacji South Wimbledon trwa ok 1.5hr(kolejką i metrem)
- pieszo do Wimbledon Park ok 10 minut.
- w parku jest już kolejka (pierwsi fani zaczynają się ustawiać ok. poludnia), trzeba się rozbić na jej koncu i czekać do ok. 16 na stewardów którzy rozdadzą karty kolejkowe (z numerem w kolejce).
- po otrzymaniu tzw. "Queue Card" (która wygląda lepiej od biletu) można sobie rozbić namiot lub innego rodzaju sprzęt do spędzenia nocy (niektórzy spią pod gołym niebem) i pójść do miasteczka lub w okolice kortów pozwiedzać i popatrzeć jak trenują zawodnicy. Ten biwak na polu jest wyposażony w obiekty sanitarne z ubikacjami oraz umywalkami. Dodatkowo na campingu sa napoje i jedzenie na ciepło do kupienia. Sklepy sa rownież dostępne calodobowo w pobliżu.
Na mojej stronie Picasa są zdjęcia z biwaku. Link na forum w poprzedniej wiadomości.
- ok 20 trzeba wrócić do kolejki, bo zbyt długa nieobecność jest źle tolerowana przez ciągle obecnych 'stewardow' - taka specjalna grupka ludzi ktorzy pilnuja porzadku i pomagają przybyłym gościom. Zdarzyło sie spotkać polskiego pochodzenia młodziez pracującą w tej służbie.
- noc (tutaj różnie - ja raczej uderzam do namiotu i spie, bo nastepnego dnia jest duzo przezyc i lepiej byc wypoczetym). Sa tacy co lubią dłużej poimprezować, z tym że uprzedzam, ze nie jest możliwe robienie hałasu, bałaganu i zamieszania po 22.00 bo od razu interweniują stewardzi i można być szybko wyrzuconym z kolejki.
- pobudka ok 5 rano, zwijanie namiocików, bagaże ze sprzętem można oddać do przechowalni, a ze sobą zostawić bagaż podręczny. Na korty można wnieść jedzenie, rownowartość 1 butelki wina lub 2 puszek(500ml) piwa, lub innego napoju. Co do bagażu, to ograniczenie rozmiaru jest podobne jak w samolocie na bagaz podreczny. Sa bramki gdzie przeswietlaja bagaz i jest kontrola, wiec przedmioty niebezpieczne(jak np. noz, ktory na biwaku jest przydatny) nalezy zostawic w bagażu w przechowalni na polu biwakowym (koszt 1 funt za dzień).
- kolejka z biwaku w parku zaczyna się przesuwać w kierunku bramek kontrolnych i kas ok 6.30 rano
- do ok 9.30 trwa przesuwanie (po drodze sa dostepne budki z jedzeniem, kawa i innymi pozywkami), pozniej rozdawanie specjalnych opasek uprawniajacych do zakupu biletu na wybrany kort (centralny, 1,2)
- o 9.30 otwieraja kasy biletowe, kupuje się bilet i wchodzi do 'mekki' :) :) pierwszy raz to przezycie :)
- do 10.30 jest czas oczekiwania na otwarcie wstępu na korty, wiec przewaznie przesiaduje sie na stolikach przy kawiarniach/restauracjach pod kortem centralnym. jest tam taka specjalna przestrzeń.
- od 10.30 do 12.00 jest czas na pójście na korty treningowe lub korty 3-18 gdzie też trenuja zawodnicy.
- od 12.00 zaczynaja sie gry na kortach 3-18, wiec można wybrać sobie mecze ktore nas interesują i tam popatrzeć z bliska na zawodowców
- od 13.00 ruszają gry na centralnym, 1szym i 2gim - więc w zależnosci od tego na który kort mamy bilet i na który mecz się nastawiamy - tam idziemy. Przeważnie na tych 'show courts' rozgrywają się 3 mecze zawodników z czolówki (można sie nastawić na Federera, Nadala, Djokovica, Murraya - co kto lubi). Z reguły były to : 1 mecz pań i 2 panów
- ok 19 koncza sie mecze na glownych kortach, na pozostalych trwaja do ok 21.30 (tam jest dłużej jasno)
- przed opuszczeniem kortów można jeszcze zaliczyć wizytę w sklepie z pamiątkami(ręczniki, odzież, sprzęt tenisowy a nawet piłki z meczów). Poźniej powrót po pozostawiony bagaż i do hotelu lub na lotnisko (zależy kto ma jaki rozklad). Ja korzystałem z hotelu bo samolot mam następnego dnia o 7 rano. Hotel rezerwowałem w miarę blisko lotniska (transport z hotelu był w cenie i zajmował ok. 15 minut). Koszt: 30-50 funtow od osoby w zależnosci od pokoju. Im więcej osób w pokoju (5 maks) tym było taniej. Hotel ze śniadaniem wliczonym w cenę. Hoteli jest tam dość duzo w okolicach Stansted (korzystam z linii Ryanair).

Co do biletów na korty, to jest ich około 500 dostępnych na każdy kort przez pierwsze 4 rundy turnieju(lub 10 dni). Z doswiadczen wynika ze jeśli byłem w kolejce przed godz 16, to miałem miejsce w pierwszej 500-ce w kolejce, wiec mogłem wybierać(najwyższe miejsce to 39 - dołączyliśmy ok. 14) . Przydzial do kortu odbywa sie nastepnego dnia rano i stewardzi rozdają opaski na rękę idąc od przodu kolejki, więc jeśli pierwsze 500 osób wybierze kort centralny, to osoba o numerze 501 ma juz tylko kort nr 1 i 2 do wyboru.
Jeśli miejsce w kolejce jest powyżej 1500, to dostanie się tylko wejsciówkę na 'grounds' ktora uprawnia do kortów treningowych i kortów 3-18 (gdzie do tej pory w pierwszym tygodniu grywała nasza Agnieszka). Teraz pewnie z racji rankingu już będzie grać na głównych kortach (centralny, 1,2).
Pozdrawiam wszystkich którzy chcieliby zobaczyć jak grają i trenują zawodnicy światowej czołówki oraz poczuć atmosferę najstarszego turniej tenisowego na swiecie - to jest możliwe i nie musi kosztować dużo :)
Kusia
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:40

Re: Wimbledon 2012 - chętni na wyjazd do Londynu?

Post autor: Kusia »

Cześć fajnie, że tak dokładnie opisałeś poprzedni wyjazd. Powiedź mi czy nie ma możliwość zakupienia biletu drogą interentową? Tylko osobiste stanie w kolejce gwarantuje zakup biletu? I jeszcze pytanie dotyczące samolotu, juz posiadasz kupiony bilecik? Pozdrawiam
Mario51
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2012, 11:44

Re: Wimbledon 2012 - chętni na wyjazd do Londynu?

Post autor: Mario51 »

Cześć,

Będę w Londynie w czasie trwania turnieju i wybieram się z synem po bilety. Niestety przyjeżdżamy dopiero 3 lipca po południu więc najwcześniej możemy stanąć po bilety na ćwierćfinał mężczyzn.
Może podpowiesz czy ten termin jest realny do zdobycia wejściówek ?
Pozdrawiam
Gruby300
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:52

Re: Wimbledon 2012 - chętni na wyjazd do Londynu?

Post autor: Gruby300 »

Witam,
Jestem chętny, kiedy planujesz pobyt?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: ATP - rozważania ogólne

Post autor: Mateuszz91 »

Witam , może nie trafilem zbytniu z wyborem tematu do mojego postu , ale nie znalazlem innego pasujacego do mojego pytania. Otóż chcialbym sie was zapytać , czy któryś z was był na Roland Garros? W tym roku chciałbym sie wybrać na kilka dni do Paryża dlatego fajnieby bylo sie dowiedziec jak wygląda to wszystko od kuchni :)
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: robpal »

Wedle mojej wiedzy są na tym forum użytkownicy, którzy na RG byli ( :D ), co najmniej trzech.
Jakie masz pytania?
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Mateuszz91 »

Dzięki za poprawną zmianę lokalizacji tematu :)

Zważywszy na to, że wśród moich znajomych nie ma osób , które są tak zakręcone na punkcie tenisa żeby jechać do Paryża po to żeby spędzać całe dnie na korcie, stąd moje pytanie odnośnie chociażby biletów... Wiem, że są one sprzedawane głównie poprzez internet, i z tego co pamiętam sprzedaż biletów rusza w lutym, ale czy jest możliwość, żeby kupić bilety bezpośrednio przed turniejem, czy bilety są już wyprzedane? Jak wygląda nocleg w tym okresie w Paryżu, czy zważywszy na to że w tym czasie rozgrywany jest turniej, to czy jest ciężko ze znalezieniem noclegu (w miarę rozsądnych cenach)
Trochę takie techniczne pytanie, odnośnie samego Paryża , który jest ogromny, czy nie ma problemu z dojazdem na korty z innych punktów niż centrum...
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42857
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Barty »

Ja byłem w tym roku.

Bilety - najlepiej kupić je w lutym, kiedy ogłoszą początek sprzedaży na oficjalnej stronie RG. Potem na rynku wtórnym są wciąż do sprzedaży (w tym roku było to ViaGoGo), nawet w trakcie turnieju - oczywiście po wyższych cenach.

Nocleg - jeżeli chcesz nocować w jakimś hostelu to nie będzie problemu, jeżeli szybko zamówisz, powiedzmy, z 2 miesiące przed turniejem. Na pewno miejsc noclegowych jest mnóstwo.

Co do dojazdu, wiem, że dwie linie metra tam dojeżdżają, plus autobusy, także o ile się orientuję, z dojazdem problemu nie ma.

Poza tym Robert na pewno lepiej ode mnie zna się na tych sprawach. ;)
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: robpal »

Odnośnie biletów nie mam zbyt dużo do powiedzenia. Wszystko kupuje się przez Internet, a sprzedaż rusza zazwyczaj w połowie lutego. Tylko to jest tak, że jak piszą, że 15 lutego 6:00, to o tej 6:00 siadasz przed kompem i grzecznie czekasz, licząc na szczęście. Zależy też od tego, co chcesz zobaczyć -- kort centralny oczywiście znika pierwszy i po 2 godzinach nie ma już szans się załapać (ten system kolejkowania jest jakiś dziwny, na pewno trzeba uśmiechu losu i cierpliwości), z Lenglen i jedynką też jest krucho. Bilety na stadiony ludzie wymieniają też między sobą -- np. jak Federera wyślą na Leglen, a Nadala na Chatrier, to po "sieci" (Twitter itp.) ludzie szukają wymiany.

Inaczej ma się sprawa z kortami bocznymi -- tu bilety dość długo są dostępne i myślę, że bez kłopotu się ten bilet dostanie (w połowie lutego o 6 rano). Swoją drogą (nie wiem, jakie masz oczekiwania -- emocje czy gwiazdy), to na tym bym się skupił. Całodzienne wejściówki na pierwsze dni kosztują coś pod 30€, a zawsze kogoś ciekawego wyekspediują na kort boczny i jest co oglądać (na pewno ciekawsze to niż kolejne rzeźnie w wykonaniu Djokovicia lub Nadala). Ważna uwaga: Francuzi sprzedają znacznie więcej biletów niż w rzeczywistości jest miejsc. Tłok panuje na kortach okropny i czasami naprawdę ciężko się na mecz wepchnąć.

Oczywiście są też koniki, ale nic bym u nich nie kupował.

Tak jak pisał Barty, potem można bilety odnaleźć na viagogo, choć trzeba zapłacić więcej. Ogólnie, kupując bilety na Szlema, licz się z wydatkami. Po prostu jest drogo (dzień na Chatrier to minimum 60€). Odnośnie jakości miejsc na Chatrier -- loża prasowa jest na poziomie górnych miejsc II kategorii i doskonale wszystko widać, więc spodziewałbym się, że z biletami jest tak samo. To dość mały stadion i nie ma kłopotów z widocznością. Co więcej, wieczorami próbowałbym się pchać niżej, bo pełno wolnych miejsc jest i nikt tego i tak nie pilnuje :P

Nie wiem, jak u Ciebie z finansami, ale stanowczo odradzam kupowanie jedzenia i picia na terenie kortów. Wziąć coś w plecak, najeść się na zapas i twardo siedzieć, bo ceny w budkach z żarciem są po prostu abstrakcyjne.

Na hotelach też się nie znam, ale w tak turystycznym mieście nie powinno być kłopotów (byle z wyprzedzeniem, tak samo samolot). Pamiętam, że jak jechałem w tym roku na turniej do Madrytu, to znalazłem za 16€/noc spanie w samym centrum na dwa dni przed startem :D Tu oczywiście kompletnie inna skala zjawiska, ale powinno dać się coś znaleźć, zwłaszcza w Internecie. hostelworld czy hostelbookers zawsze pomogą coś znaleźć.

Tak w ogóle to Paryż wcale nie jest ogromny, jest mniejszy od Warszawy :P Metro działa doskonale, od stacji linii nr 10 idzie się na korty 7 minut (+stanie to kontroli plecaków itp, to trwa), choć oczywiście przy powrocie tłum jest paskudny. Trochę na uboczu są te korty i dojazd chwilę trwa, ale nigdy nie miałem z nim kłopotów.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Mateuszz91 »

Dzięki Panowie za odpowiedzi...

Dzisiaj sobie wszystko szczegółowo posprawdzałem i koszty lotu i noclegu ( 7 nocy) wcale nie są odstraszające. Rzeczywiście, hoteli, hotelików, hosteli czy pensjonatów jest mnóstwo i porównując ceny w Polskich hotelach, to różnica w cenie wcale nie jest duża...

Jeśli chodzi o to jakie mecze mnie interesują , to nie zależy mi szczególnie na wejściówkach na kort centralny, bo z własnego doświadczenia wiem, że najciekawsze mecze to niekoniecznie te z głównych aren. :)

W razie, gdyby znalazł się ktoś kto jest równie zakręcony na punkcie tenisa jak ja i tez chciałby pojechać do Paryża na mecze a niekoniecznie ma z kim to niech pisze na prv...Bo wszystko wskazuje na to, ze będę musiał sam udać się w podróż a to trochę lipa. :P
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Mateuszz91 »

Nie wiem czy dobrze przeczytałem , że bilety na RG będą w sprzedazy otwartej dopiero 12 marca?
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Mateuszz91
Posty: 1625
Rejestracja: 26 paź 2013, 17:16
Lokalizacja: Hamburg

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Mateuszz91 »

Nie mogę jakoś się zabrać do "planowania sobie wyjazdu na RG" Urlop wzięty , ale nie wiem czy uda mi się dostać bilety , więc ani lotu , ani hotelu nie moge sobie do marca zaplanować...
MTT Singiel (Rank ) :
W: Queens '09 '14 '19 , Rotterdam’19 , Paryż '15 , Sankt Petersburg '15 , Monachium '14 ,
F: Pekin '15 , Rio de Janeiro '14 , Dubaj '14
Awatar użytkownika
Nadalito
Posty: 858
Rejestracja: 10 wrz 2011, 14:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Nadalito »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów był może na turnieju w MonteCarlo ? Chciałbym w tym roku zobaczyć Legendę Tenisa na jego prywatnym podwórku. Będę wdzięczny za jakieś info. :)
Awatar użytkownika
Jacuszyn
Posty: 9936
Rejestracja: 18 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Jacuszyn »

Nadalito pisze:Czy ktoś z szanownych forumowiczów był może na turnieju w MonteCarlo ? Chciałbym w tym roku zobaczyć Legendę Tenisa na jego prywatnym podwórku. Będę wdzięczny za jakieś info. :)
Wystarczy, że moja koleżanka ze studiów była latem w Monte Carlo. Po jej opowieściach odechciewa mi się nawet marzyć, że tam pojadę.
MTT:
Singles W(18): Kuala Lumpur 09, Memphis 10, Eastbourne 10, World Tour Finals 10, Cincinnati 12, Auckland 14, Sydney 16, Quito 17, Buenos Aires 17, Halle 17, Umag 17, Auckland 18, Eastbourne 19, Geneva 22, Auckland 23, Washington 23, Paris 23, Miami 24
Singles F(15): Metz 09, Basel 09, Johannesburg 10, Stuttgart 10, Toronto 10, Valencia 10, San Jose 11, Buenos Aires 16, Miami 17, Tokyo 17, IO Tokyo 20, Tokyo 23, Montpellier 24, Buenos Aires 24, Monte Carlo 24
Doubles W (5): Roland Garros 11, US Open 11, Monte Carlo 23, Toronto 23, World Tour Finals 23
Awatar użytkownika
Nadalito
Posty: 858
Rejestracja: 10 wrz 2011, 14:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Nadalito »

Jacuszyn pisze:Wystarczy, że moja koleżanka ze studiów była latem w Monte Carlo. Po jej opowieściach odechciewa mi się nawet marzyć, że tam pojadę.
Wcale nie zamierzam rezydować w samym MonteCarlo. Myślałem o codziennych dojazdach na turniej z Nicei. O dziwo same bilety na kort centralny stosunkowo tanie. QF+SF+F już od 135 EUR (za trzy dni). :)
Awatar użytkownika
Barty
Administrator
Posty: 42857
Rejestracja: 01 sie 2011, 15:40

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Barty »

Mój dobry kumpel był na tym turnieju parę lat temu, postaram się coś wywiedzieć. ;)
Tytuły (27):
2023: Wiedeń 2022: Miami, Astana, Bazylea, WTF Turyn 2021: Monte Carlo, Madryt, Winston-Salem 2019: Newport, US Open, 2018: Brisbane, Quito, Indian Wells, Monte Carlo, Monachium, Roland Garros, 2017: Auckland, Waszyngton, Shenzen, 2015: Doha, Sydney, Houston, Roland Garros, 2013: US Open, 2012: Nicea, 2011: Los Angeles, WTF Londyn, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Finały (36):
2024: Brisbane, Cordoba, Estoril 2023: Auckland, Rotterdam, Dubaj, Barcelona 2022: Rotterdam, Monte Carlo, Monachium, Rzym, Newport, Hamburg, Gijon 2021: Monachium, Rzym, 2020: Rzym, Antwerpia, 2019: Rotterdam, Rzym, Roland Garros, 2018: Halle, 2017: Stuttgart, 2016: Tokio, Shanghai, Bazylea, 2015: Wiedeń, WTF Londyn, 2014: Doha, 2013: Cincinnati, 2012: Monte Carlo, Roland Garros, Sztokholm, 2011: Marsylia, Monte Carlo, Wimbledon, US Open, Wcześniej: Za słaba era, żeby coś wpisywać.
Awatar użytkownika
robpal
Posty: 22712
Rejestracja: 07 sie 2011, 10:08

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: robpal »

Byłem w MC turystycznie -- spałem za jakieś śmieszne pieniądze pod namiotem w którejś z pobliskich mieścin (zdaje się, że nazywała się Biot). Między MC a Cannes regularnie jeździ pociąg, który się zatrzymuje na tych stacyjkach, więc nie ma problemu z transportem.
MTT career highlights (26-17):
2021: Delray Beach (F);
2020: Antwerpia (W), Cincinnati (W), Dubaj (F), Montpellier (F);
2019: Bazylea (W), Sztokholm (W), Szanghaj (W), Metz (W), Winston-Salem (F), Stuttgart (W), Madryt (W), Monachium (F), Barcelona (F), Houston (W), Acapulco (W), Buenos Aires (F);
2018: Paryż (F), Bazylea (F), Metz (W), Toronto (W), Estoril (F), Miami (W), Australian Open (F);
2017: WTF (W), Sztokholm (W), Hamburg (W), Stuttgart (W), Acapulco (W);
2016: WTF (F), Bazylea (F), Cincinnati (W), Roland Garros (F), Marsylia (W), Doha (W);
2015: WTF (W), Bazylea (W), Winston-Salem (W), Hamburg (W), Wimbledon (F), Stuttgart (W), Monte Carlo (F), Indian Wells (F);
2014: Halle (F)
Awatar użytkownika
Saboteur
Posty: 4514
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:59
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig

Re: Turnieje tenisowe - informacje dla wyjeżdżających.

Post autor: Saboteur »

Normalnie zazdrość mnie bierze, też bym chciał sobie właśnie tak podróżować na różne turnieje, spać za śmieszne pieniądze... :(

A w Monte Carlo byłem, ale tylko w celach turystycznych. Mieszkaliśmy w apartamencie pod Cannes i czasem jeździliśmy na plażę. :P
Tytuły (4): 2023: Doha; 2017: Chennai, Queens Club; 2012: Memphis
Finały (6): 2017: Newport, Montreal; 2014: Abu Dhabi, Metz; 2013: Pekin, Atlanta

twitter.com/saboteur_cod
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości