Europejska Superliga

Dla sympatyków futbolu.
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38894
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Europejska Superliga

Post autor: Kiefer »

http://www.radiokrakow.pl/audycje/punkt ... -widzenia/

Fajny wywiad Makowskiego ze Stanem.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171263
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europejska Superliga

Post autor: DUN I LOVE »

Słucham. Dziękuję, Maćku.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Razing
Posty: 3562
Rejestracja: 28 gru 2017, 19:23

Re: Europejska Superliga

Post autor: Razing »

DUN I LOVE pisze: 22 kwie 2021, 10:08 Trudno, żeby grzały. Co to za eliminacje, gdzie połowa kontynentu ma kwalifikację, a połowa to tych, co odpadają to Andory, Luksemburgi czy inne Malty.
Tym bardziej dziwię się że wszyscy tak zaciekle to krytykowali skoro widzę że nawet codzienni kibice mają już dość obecnego formatu LM.
MTT Singiel :
2021: Roland Garros, San Diego, Paris
2019: Antwerp

MTT Debel :
#1 : 10 weeks
2024: Australian Open
2023: Wimbledon, Cincinnati
2022 : Indian Wells, US Open
2021: Australian Open, WTF
2020 : Shanghai
2019 : Wimbledon
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171263
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europejska Superliga

Post autor: DUN I LOVE »

Mi obecny format LM odpowiada.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38894
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Europejska Superliga

Post autor: Kiefer »

Nie wiem czego nie ogarniesz, Uefa cały czas dąży do większej liczby meczów, co skutkuje zepsuciem eliminacji i fazą grupową mistrzowskich imprez bez emocji.

Duperliga z kolei chciała zamknąć się w bańce do końca świata i jeden dzień dłużej, co by poskutkowało tym, że wszystkie inne rozgrywki byłyby tak naprawdę bez znaczenia. Zresztą sama Duperliga też większego znaczenia by nie miała, rozgrywały by giganty ze sobą spotkania o skali wagi Audi Cup, zwycięstwo w lidze gówno by dawało, a wypaść i tak by z niej mogli, bo miejsce w top 15 mają zapewnione. Mega!!!

Oczywiście od sezonu 2024/2025 Liga Mistrzów już będzie niemal, niemal Duperligą, ale to jednak od sezonu 2024/2025, a nie od 2022/2023, czy nawet 2021/2022 jak chciał Prezes Perez.

Obecny format jest okej, ale jednak przesadą jest, że najlepsze ligi mogą mieć 4, a nawet 5 przedstawicieli, 2-3 drużyny to powinien być maks.
Awatar użytkownika
Razing
Posty: 3562
Rejestracja: 28 gru 2017, 19:23

Re: Europejska Superliga

Post autor: Razing »

Gdyby zamknięta liga doszła do skutku, obecna LM miałaby rangę Ligi Europejskiej, a ligi krajowe w praktyce pełniłyby rolę drugiej ligi dla Superligi. Wiadomo - oficjalnie byłaby wojna między ligami, ale prędzej czy później największe talenty z krajówek i tak trafiłyby do SL. Poza tym dla klubów zamknięta liga to od sponsorskiego puntku widzenia strzał w dziesiątkę. Nie ryzykując spadku, nie ryzykują utraty sponsorów.
A że taki los może spotkać każdego to najlepiej widać na przykładzie Schalke. Przegrali, spadli z Bundesligi, i teraz będą sprzedawać solidną kadrę z LoLa włacznie z miejscem w lidze za 20 baniek bo za dużo podmiotów finansujących odeszło.
MTT Singiel :
2021: Roland Garros, San Diego, Paris
2019: Antwerp

MTT Debel :
#1 : 10 weeks
2024: Australian Open
2023: Wimbledon, Cincinnati
2022 : Indian Wells, US Open
2021: Australian Open, WTF
2020 : Shanghai
2019 : Wimbledon
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38894
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Europejska Superliga

Post autor: Kiefer »

No i? Kogo to obchodzi poza prezesami/właścicielami, że do usranej mają zagwarantowaną kabzę? Przyjdzie czas innych, tak jak świetna była Valencia 15-20 lat temu, tak teraz jej rolę pełni Atletico, Tottenhamu 5 lat temu nikt by do żadnej Superligi nie zapraszał. I właśnie o to chodzi, żeby taki los mógł spotkać każdego, właśnie o to. Nie potrafisz zarządzać, przestrzeliwujesz z transferami, zatrudniasz trenera i zwalniasz z odprawą 30 baniek, to znaczy, że jesteś kiepski.

Narzekamy na zabetonowany tenis, ale Fabsterzy przynajmniej wygrywają na korcie i żeby zarobić np. 3 bańki muszą wygrać turniej, a nie mają zagwarantowane za sam udział z puli turnieju, bo przyciągają najwięcej sponsorów, kibiców i reklamodawców.
Awatar użytkownika
Razing
Posty: 3562
Rejestracja: 28 gru 2017, 19:23

Re: Europejska Superliga

Post autor: Razing »

Tak, ale nwm czy fakt że drużyny zmieniają sie na pozycji big doga realnie podnosi poziom gry.
Model, który ja preferuje gwarantuje stałe budowanie składów wokół największych gwiazd, a co za tym idzie gwarantuje to właśnie to że kibice wspierający największe gwiazdy/kluby patrzyłyby na swoich pupili na szczycie przez cały czas.
MTT Singiel :
2021: Roland Garros, San Diego, Paris
2019: Antwerp

MTT Debel :
#1 : 10 weeks
2024: Australian Open
2023: Wimbledon, Cincinnati
2022 : Indian Wells, US Open
2021: Australian Open, WTF
2020 : Shanghai
2019 : Wimbledon
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Europejska Superliga

Post autor: Jacques D. »

Razing pisze: 23 kwie 2021, 20:55 nwm
Halo, nie jesteśmy na stronie pokemon.pl.

Jedyny wygląd superligi, który ze sportowego punktu widzenia miałby jakikolwiek sens, to rozpoczęcie jej z szerszym składem i realnie zasłużonymi dla LM drużynami - Benfica, Ajax, Celtic, PSV, itp. Oczywiście, z modelem otwartym, bo każdy zamknięty jest antytezą sportu. A że wiadomo, jakie są szanse na to, co opisałem, won z wszelakimi tego typu pomysłami. Zresztą, przecież już wkrótce LM i tak będzie mini-superligą. Muszę przyznać, że dziwi mnie postawa takich ludzi jak @Lucas, którzy dyskusję na ten temat rozpoczynają, wczuwając się w sytuację Perezów i Agnellich, i usprawiedliwiając to "pragmatyzmem". Dla mnie punktem wyjścia jest zawsze to, czy mnie się to podoba, czy nie, a nie to, czy napasieni kasą biznesmeni sobie poradzą. Spokojnie, głodować nie będą (a przydałoby im się trochę). A czy to takie straszne, jeśli piłka będzie trochę mniej globalna? Myślę, że nie, z jej globalnego charakteru wynikł w ostatnich latach wynikło mnóstwo absurdów, a zginąć całkiem na pewno nie zginie, spokojnie. A już na pewno nie uratują jej dzieci, dla których punktem odniesienia są gry komputerowe, a nie realny sport.
I nie, @DUN I LOVE, obecny format nie jest dobry, bo to jest Liga Mistrzów, a nie trzecich, czwartych, a może i piątych drużyn. Realnie dobry był wtedy, kiedy grali w niej mistrzowie swoich krajów - potem już tylko mniejsze lub większe wynaturzenia (co nie ma nic wspólnego z tym, czy ogląda się to dobrze, czy nie).
Awatar użytkownika
Kiefer
Posty: 38894
Rejestracja: 21 lis 2017, 16:25

Re: Europejska Superliga

Post autor: Kiefer »

Jacques D. pisze: 24 kwie 2021, 9:30 Razing pisze: ↑nwm
Halo, nie jesteśmy na stronie pokemon.pl.
Dlatego stwierdziłem, że pasuje.
Jacques D. pisze: 24 kwie 2021, 9:30 Muszę przyznać, że dziwi mnie postawa takich ludzi jak @Lucas, którzy dyskusję na ten temat rozpoczynają, wczuwając się w sytuację Perezów i Agnellich, i usprawiedliwiając to "pragmatyzmem". Dla mnie punktem wyjścia jest zawsze to, czy mnie się to podoba, czy nie, a nie to, czy napasieni kasą biznesmeni sobie poradzą.
Lucas to pisał chyba w kontrze do Uefy, która również jest do zaorania, a przecież to ona sama sprawiła, że Real, Barca, czy United urosły do takich rozmiarów.
Ale faktycznie niektórzy bardziej przejmują się kieszenią Pereza, niż tym jaki byłby futbol w formacie Duperligi.
Jacques D. pisze: 24 kwie 2021, 9:30 A czy to takie straszne, jeśli piłka będzie trochę mniej globalna? Myślę, że nie, z jej globalnego charakteru wynikł w ostatnich latach wynikło mnóstwo absurdów, a zginąć całkiem na pewno nie zginie, spokojnie. A już na pewno nie uratują jej dzieci, dla których punktem odniesienia są gry komputerowe, a nie realny sport.
No więc właśnie, ja nie wiem skąd ten argument o młodym widzu, jeśli Razzing nie interesuje się piłką nożną i ogląda jeden mecz w roku, to nie będzie jej oglądał również po kolejnych pokracznych reformach, co zresztą sam napisał. Natomiast ryzyko, że pewien % prawdziwych fanów piłki się od niej odsunie moim zdaniem istnieje.

Poza tym to logiczne, że młodzi obecnie mają więcej zainteresowań i siłą rzeczy jeśli mamy fanów esportu, to będzie mniej fanów piłki nożnej, może nam się to nie podobać, ale tak jest. Krótsze mecze? Ja uwielbiając piłkę jarałem się dogrywką i rzutami karnymi, bo dostawałem w promocji dodatkowe 30-40 minut.
Jacques D. pisze: 24 kwie 2021, 9:30 I nie, @DUN I LOVE, obecny format nie jest dobry, bo to jest Liga Mistrzów, a nie trzecich, czwartych, a może i piątych drużyn. Realnie dobry był wtedy, kiedy grali w niej mistrzowie swoich krajów - potem już tylko mniejsze lub większe wynaturzenia (co nie ma nic wspólnego z tym, czy ogląda się to dobrze, czy nie).
Ja nie wychodzę z założenia, że format jaki wyszedł na samym początku musi być zaraz idealny, do pewnego momentu jest jakiś rozwój i często nowe i lepsze pomysł. No bo czy dobre było, że Liga Mistrzów była w latach 80-ych słabsza niż Puchar UEFA? Moim zdaniem nie. Mistrz i wicemistrz kraju z 5-6 najsilniejszych lig jest okej, tak jeszcze było 20-kilka lat temu, 3 drużyna ewentualnie poprzez eliminacje.

Tak samo euro z 8 zespołami niekoniecznie było słuszne, podobnie jak mundial z 16, ale kiedy mieliśmy 12 i 24 to już był problem taki jak obecnie z euro gdzie z jednej grupy do fazy pucharowej awansują 2 drużyny, a z innej grupy 3, nieczytelne to. No i w końcu osiągnięto format 16 i 32 reprezentacji, bodaj od 1996 i 1998 roku i na tym trzeba było się zatrzymać, a nie dalej brnąć. Był to bardzo czytelny format, 4-8 grup po 4 zespoły, 2 przechodzą dalej, a awans na sam turniej nie był pewny na 100%, więc i eliminacje mogły być interesujące, teraz już nie są.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2021, 10:27 przez Kiefer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Europejska Superliga

Post autor: Jacques D. »

Kiefer pisze: 24 kwie 2021, 9:59 No więc właśnie, ja nie wiem skąd ten argument o młodym widzu, jeśli Razzing nie interesuje się piłką nożną i ogląda jeden mecz w roku, to nie będzie jej oglądał również po kolejnych pokracznych reformach, co zresztą sam napisał. Natomiast ryzyko, że pewien % prawdziwych fanów piłki się od niej odsunie moim zdaniem istnieje.

Poza tym to logiczne, że młodzi obecnie mają więcej zainteresowań i siłą rzeczy jeśli mamy fanów esportu, to będzie mniej fanów piłki nożnej, może nam się to nie podobać, ale tak jest. Krótsze mecze? Ja uwielbiając piłkę jarałem się dogrywką i rzutami karnymi, bo dostawałem w promocji dodatkowe 30-40 minut.
Dokładnie to.

Zresztą, trzeba zauważyć, że ten osławiony brak koncentracji, cierpliwości, uwagi działa u młodego pokolenia tylko w odniesieniu do świata rzeczywistego, bo rżnąć godzinami w gry potrafią z takim zapałem, z jakim Ty oglądasz prawdziwe mecze, a ja filmy. Więc to nie tylko kwestia możliwości percepcyjnych, ale przede wszystkim tego, co dla kogo jest realnym punktem odniesienia, co naprawdę wciąga i angażuje.
Uefa i Fifa - oczywiście, że syf i patologia (nie wierzę zresztą w to, że człowiek jest w stanie stworzyć instytucję/organizację, która byłaby wolna od korupcji i nie miałaby wypaczonych standardów moralnych), ale to nie znaczy, że należy naprawiać złe jeszcze gorszym.
Awatar użytkownika
Robertinho
Posty: 44264
Rejestracja: 15 lip 2011, 17:13

Re: Europejska Superliga

Post autor: Robertinho »

Jacques D. pisze: 24 kwie 2021, 10:23
Kiefer pisze: 24 kwie 2021, 9:59 No więc właśnie, ja nie wiem skąd ten argument o młodym widzu, jeśli Razzing nie interesuje się piłką nożną i ogląda jeden mecz w roku, to nie będzie jej oglądał również po kolejnych pokracznych reformach, co zresztą sam napisał. Natomiast ryzyko, że pewien % prawdziwych fanów piłki się od niej odsunie moim zdaniem istnieje.

Poza tym to logiczne, że młodzi obecnie mają więcej zainteresowań i siłą rzeczy jeśli mamy fanów esportu, to będzie mniej fanów piłki nożnej, może nam się to nie podobać, ale tak jest. Krótsze mecze? Ja uwielbiając piłkę jarałem się dogrywką i rzutami karnymi, bo dostawałem w promocji dodatkowe 30-40 minut.
Dokładnie to.

Zresztą, trzeba zauważyć, że ten osławiony brak koncentracji, cierpliwości, uwagi działa u młodego pokolenia tylko w odniesieniu do świata rzeczywistego, bo rżnąć godzinami w gry potrafią z takim zapałem, z jakim Ty oglądasz prawdziwe mecze, a ja filmy. Więc to nie tylko kwestia możliwości percepcyjnych, ale przede wszystkim tego, co dla kogo jest realnym punktem odniesienia, co naprawdę wciąga i angażuje.

Uefa i Fifa - oczywiście, że syf i patologia (nie wierzę zresztą w to, że człowiek jest w stanie stworzyć instytucję/organizację, która byłaby wolna od korupcji i nie miałaby wypaczonych standardów moralnych), ale to nie znaczy, że należy naprawiać złe jeszcze gorszym.
No nie, granie w gry mocniej stymuluje mózg, niż bierne oglądanie. Do tego stopnia, że może zmieniać jego strukturę, stymulując neuroplastyczność. Pod tym względem bliżej im do "realnego" świata niż mediom i dlatego właśnie są tak wciągające i tak szybko płynie przy nich czas. Zresztą czytanie i oglądanie obrazków w necie, oparte na scrollowaniu, też ma mocniej stymulować i bardziej angażować. Do tego dochodzą relacje z innymi osobami w sieci(czasem pozorne jak insta) przecież.

Także nie ma opcji, ktoś po doświadczeniu gier, netu, socjali, ma już inną potrzebę stymulacji i często bez świadomych działań(detoks cyfrowy, wyłączanie fona itp) ma problem z przyswajaniem klasycznych treści na takim poziomie, jak 20 lat temu powiedzmy.
Czołem Uśmiechniętej Polsce!
Awatar użytkownika
Lucas
Moderator
Posty: 27014
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:45

Re: Europejska Superliga

Post autor: Lucas »

Co to za dyskusja o mnie beze mnie się tu odbywa ? :D.

Już właściwie wszystko powiedziałem, mogę tylko uzupełnić, że celowo wszedłem w rolę adwokata prezesów, bo zostali;i tu zrównani z ziemią. Moja metodologia dyskusji jest tak, że staram się by dana sytuacja była widoczna w całej swojej złożoności, to czy coś mi się osobiście podoba jest mniej istotne. Uważam, że UEFA ma mnóstwo pieniędzy, które mogła by dać klubom, a które przeznacza na łapówki dla jakichś pseudo działaczy/delegatów i funkcjonowanie siebie samej jako instytucji i dlatego tu trochę trzymam stronę wielkich klubów. Nie ma UEFY bez klubów, ale są kluby bez UEFA i przy podziale zysków powinno się o tym pamiętać.

Jeśli ktoś koniecznie chciałby wiedzieć to moja wymarzona LM to 16 drużyn wyłanianych na podstawie lig krajowych.

2 drużyny z Niemiec, Włoch, Anglii i Hiszpanii (mistrz + vice), mistrzowie Francji, Portugalii, Rosji, Holandii (wg rankingu lig można by robić tu zmiany) i cztery drużyny z eliminacji (2 ze ścieżki mistrzowskiej i kolejne dwie z już wymienionych lig). To ile drużyn każda liga wstawia do eliminacji wynikałoby z rankingu, tak jak do tej pory. Eliminacji nie rozpisuję, bo to tylko hipotetyczny model dla zabawy :)

Trzymanie się literalnej Ligi Mistrzów to słaby pomysł, oglądanie popisów mistrza Węgier czy kolejnej genialnej kampanii Olympiakosu lub Basel nie jest czymś co by mnie szczególnie pociągało.
“I doubt about myself, I think the doubts are good in life. The people who don’t have doubts I think only two things: arrogance or not intelligence.”- Rafa Nadal

"There are other tournaments in which I would like to win. However, in the end, trophies are just pieces of metal. The main thing that I took from tennis is love. She will remain with me forever, and I am sincerely grateful for this “ - David Ferrer
Awatar użytkownika
Jacques D.
Posty: 7255
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:02

Re: Europejska Superliga

Post autor: Jacques D. »

Lucas pisze: 24 kwie 2021, 15:31 Trzymanie się literalnej Ligi Mistrzów to słaby pomysł, oglądanie popisów mistrza Węgier czy kolejnej genialnej kampanii Olympiakosu lub Basel nie jest czymś co by mnie szczególnie pociągało.
Ale masz świadomość, że te "popisy" i słaby poziom bierze się właśnie z przepaści, jakie wytworzyła LM w jej obecnym kształcie? Jeszcze na początku XXI w. Olympiakos i Panathinaikos były poważnymi drużynami, które wychodziły na normalną rywalizację z Barcelonami i Bayernami. Oczywiście, była to rywalizacja z wyraźnym wskazaniem, ale nie było mowy o patologii rodem z dzisiejszych czasów - czyt.czy będzie dwucyfrówka, czy tylko 8:0.
Natomiast za czasu LM o jakiej mówię (lata 50.-80
mniej więcej), mistrzowie Węgier, Austrii, Czech ocierali się o jej finał (Vasas, Dukla np.) Nie mówię, że to było idealne rozwiązanie pod względem atrakcyjności, ale to, co jest teraz nie ma nic wspólnego z tym, po co LM (czy raczej PEMK) w ogóle powstała.
Awatar użytkownika
Damian
Moderator
Posty: 126392
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:04
Kontakt:

Re: Europejska Superliga

Post autor: Damian »

Dziewięć klubów wycofało się z Superligi! Wiadomo, jakie poniosą konsekwencje
Spoiler:
https://www.meczyki.pl/newsy/dziewiec-k ... e/165449-n


MTT - OSIĄGNIĘCIA:

MTT (Singiel) - Tytuły (34) / Finały (20)
Spoiler:
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
Awatar użytkownika
jaccol55
Posty: 14863
Rejestracja: 15 lip 2011, 8:59
Lokalizacja: Grochów

Re: Europejska Superliga

Post autor: jaccol55 »

Śmiesznawe to jest. Ciekawe, jak na gruncie prawnym się to wszystko utrzyma, bo nie widzę tego w ogóle.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Administrator
Posty: 171263
Rejestracja: 14 lip 2011, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europejska Superliga

Post autor: DUN I LOVE »

Joan Laporta, Florentino Perez i Andrea Agnelli odbyli dziś 4-godzinne spotkanie w Barcelonie.
MTT - tytuły (27)
2021 (4) Sankt Petersburg, Moskwa, IO Tokio, Gstaad, 2020 (2) US Open, Auckland, 2019 (4) Tokio, Halle, Australian Open, Doha, 2017 (1) Cincinnati M1000, 2016 (1) Sankt Petersburg, 2015 (1) Rotterdam, 2013 (3) Montreal M1000, Rzym M1000, Dubaj, 2012 (1) Toronto M1000, 2011 (4) Waszyngton, Belgrad, Miami M1000, San Jose, 2010 (2) Wiedeń, Rotterdam, 2009 (2) Szanghaj M1000, Eastbourne, 2008 (2) US Open, Estoril

MTT - finały (35)
2023 (3) Waszyngton, Indian Wells M1000, Buenos Aires, 2022 (3) Wimbledon, Miami M1000, Australian Open, 2021 (4) San Diego, Wimbledon, Halle, Genewa, 2020 (2) Paryż-Bercy M1000, Acapulco, 2019 (2) Kitzbuhel, Genewa, 2018 (3) Sankt Petersburg, Stuttgart, Marsylia, 2017 (2) Sztokholm, Indian Wells M1000, 2016 (2) Newport, Rotterdam, 2015 (1) Halle, 2014 (1) Tokio, 2013 (2) Basel, Kuala Lumpur, 2011 (3) WTF, Cincinnati M1000, Rzym M1000, 2010 (2) Basel, Marsylia, 2009 (4) WTF, Stuttgart, Wimbledon, Madryt M1000, 2008 (1) WTF
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34187
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Europejska Superliga

Post autor: Nando »

DUN I LOVE pisze: 07 sie 2021, 16:56 Joan Laporta, Florentino Perez i Andrea Agnelli odbyli dziś 4-godzinne spotkanie w Barcelonie.
Laporta dalej daje się robić jak dziecko przez Florka.

Premier League widząc jak odjeżdżają gigantom z Hiszpanii nie opłaca się wracać do tego pomysłu. Po co mają dać tlen gigantom, jak mogą wykorzystać obecną sytuację. Nie mówiąc o wkurzeniu kibiców na ten temat. Bayern też nie pójdzie, PSG to już wogule przecież uefa jest na ich smyczy teraz.

Skończy się tak Messi pójdzie do PSG, Florek wyciągnie Mbappe do Realu i wtedy stwierdzi, że w sumie ta superliga to głupi pomysł i się wycofa (po co ratować Barce zastrzykiem hajsu)? Zostanie tylko Lapcio bez Messiego, ze wzmocnionym Realem i pierdyliardem długów, z których się przez lata nie wykaraska, bo superliga to mrzonka.
MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
Awatar użytkownika
(Nie)znajomy
Posty: 1069
Rejestracja: 06 wrz 2019, 0:29
Lokalizacja: Mariany Północne

Re: Europejska Superliga

Post autor: (Nie)znajomy »

Nando pisze: 07 sie 2021, 17:02 wogule

Obrazek
Awatar użytkownika
Nando
Posty: 34187
Rejestracja: 30 sie 2019, 18:43

Re: Europejska Superliga

Post autor: Nando »

xd życie.
MTT - Tytuły (7)
2023:(1) Pune, 2022:(1) Melbourne, 2021:(5) Mallorca, Wimbledon, Toronto, Antwerpia, Sztokholm

MTT - Finały (5)
2022:(4) Dubaj, Estoril, Tokio, Paryż-Bercy 2021:(1) Wiedeń

MTT (DEBEL) - Tytuły (4) 2021:(2) US Open, Paryż-Bercy, 2023:(2) Indian Wells, Madryt, Finały (2) 2021:(1) Madryt
, 2022:(1) Monte Carlo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości