Forum fanów tenisa ziemnego, gdzie znajdziesz komentarze internautów, wyniki, skróty spotkań, statystyki, materiały prasowe, typery i inne informacje o turniejach ATP i WTA.
Nazwa turnieju: BNP PARIBAS OPEN
Miejsce rozgrywania turnieju: Indian Wells, Kalifornia, USA
Czas rozgrywania turnieju: 08.03.2023 - 19.03.2023
Drabinka: Singiel - 96 osób, Debel - 32 par
Nawierzchnia: Hard
Pula nagród pieniężnych: - Zwycięzca singla 2022: - Taylor Fritz Zwycięzcy debla 2022: - John Isner / Jack Sock
[1] Carlos Alcaraz d. [5] Daniił Miedwiediew 6-3 6-2 M. Lahyani
1/2 finału:
[1] Carlos Alcaraz d. [11] Jannik Sinner 7-6(4) 6-3 R. Lichtenstein
[5] Daniił Miedwiediew d. [14] Frances Tiafoe 7-5 7-6(4) F. Murphy
1/4 finału:
[1] Carlos Alcaraz d. [8] Felix Auger-Aliassime 6-4 6-4 R. Lichtenstein [11] Jannik Sinner d. [4] Taylor Fritz 6-4 4-6 6-4 M. Lahyani
[5] Daniił Miedwiediew d. [23] Alejandro Davidovich Fokina 6-3 7-5 M. Lahyani [14] Frances Tiafoe d. [10] Cameron Norrie 6-4 6-4 N. Forcadell
IV runda:
[1] Carlos Alcaraz d. Jack Draper 6-2 2-0 i krecz C. Bernardes [8] Felix Auger-Aliassime d. [17] Tommy Paul 3-6 6-3 7-6(6) F. Murphy [4] Taylor Fritz d. Marton Fucsovics 6-4 6-3 N. Forcadell [11] Jannik Sinner d. [PR] Stan Wawrinka 6-1 6-4 A. Nour
[5] Daniił Miedwiediew d. [12] Alexander Zverev 6-7(5) 7-6(5) 7-5 R. Lichtenstein [23] Alejandro Davidovich Fokina d. [Q] Cristian Garin 6-3 6-4 A. Tourte [10] Cameron Norrie d. [6] Andriej Rubliow 6-2 6-4 M. Lahyani [14] Frances Tiafoe d. [Q] Alejandro Tabilo 6-4 6-4 F. Murphy
III runda:
[1] Carlos Alcaraz d. [31] Tallon Griekspoor 7-6(4) 6-3 A. Nour
Jack Draper d. Andy Murray 7-6(6) 6-2 A. Tourte [17] Tommy Paul d. [9] Hubert Hurkacz 4-6 6-2 6-4 N. Forcadell [8] Felix Auger-Aliassime d. [27] Francisco Cerundolo 7-5 6-4 R. Lichtenstein
[4] Taylor Fritz d. [30] Sebastian Baez 6-1 6-2 R. Lichtenstein
Marton Fucsovics d. Alex Molcan 6-4 6-2 C. Bernardes [11] Jannik Sinner d. Adrian Mannarino 7-6(7) 6-4 F. Murphy
[PR] Stan Wawrinka d. [7] Holger Rune 6-2 6-7(5) 7-5 M. Lahyani
[5] Daniił Miedwiediew d. Ilja Iwaszka 6-2 3-6 6-1 M. Lahyani [12] Alexander Zverev d. Emil Ruusuvuori 7-5 1-6 7-5 A. Tourte [23] Alejandro Davidovich Fokina d. [13] Karen Chaczanow 6-3 1-6 6-4 R. Lichtenstein
[Q] Cristian Garin d. [3] Casper Ruud 6-4 7-6(2) F. Murphy
[6] Andriej Rubliow d. Ugo Humbert 7-5 6-3 N. Forcadell [10] Cameron Norrie d. [Q] Taro Daniel 6-7(5) 7-5 6-2 N. Forcadell [14] Frances Tiafoe d. Jason Kubler 6-3 6-2 A. Nour
[Q] Alejandro Tabilo d. Jordan Thompson 6-3 7-6(6) C. Bernardes
II runda:
[1] Carlos Alcaraz d. [Q] Thanasi Kokkinakis 6-3 6-3 F. Murphy [31] Tallon Griekspoor d. [PR] Guido Pella 7-6(3) 7-6(4) J. Brace
Jack Draper d. [24] Daniel Evans 6-4 6-2 N. Forcadell
Andy Murray d. [LL] Radu Albot 6-4 6-3 M. Lahyani [9] Hubert Hurkacz d. [LL] Alexei Popyrin 6-3 6-3 R. Lichtenstein [17] Tommy Paul d. [Q] Jan-Lennard Struff 6-3 6-3 R. Lichtenstein [27] Francisco Cerundolo d. [WC] Jack Sock 4-6 6-3 6-4 R. Haigh [8] Felix Auger-Aliassime d. Pedro Martinez 7-6(5) 6-4 A. Nour
[4] Taylor Fritz d. Ben Shelton 4-6 6-4 6-3 N. Forcadell [30] Sebastian Baez d. [Q] Rinky Hijikata 6-3 6-1 C. Bernardes
Alex Molcan d. [18] Borna Coric 6-3 6-3 F. Murphy
Marton Fucsovics d. [16] Alex de Minaur 6-4 6-2 A. Tourte [11] Jannik Sinner d. Richard Gasquet 6-3 7-6(2) R. Haigh
Adrian Mannarino d. [19] Lorenzo Musetti 6-4 6-4 A. Nour
[PR] Stan Wawrinka d. [26] Miomir Kecmanovic 7-6(8) 6-4 C. Bernardes [7] Holger Rune d. Mackenzie McDonald 7-5 6-3 A. Tourte
[5] Daniił Miedwiediew d. Brandon Nakashima 6-4 6-3 R. Lichtenstein
Ilja Iwaszka d. [28] Botic Van de Zandschulp 7-5 3-2 i krecz A. Tourte
Emil Ruusuvuori d. [22] Roberto Bautista Agut 7-6(5) 6-2 R. Lichtenstein [12] Alexander Zverev d. Pedro Cachin 6-3 6-1 A. Nour [13] Karen Chaczanow d. Oscar Otte 6-3 6-3 N. Forcadell [23] Alejandro Davidovich Fokina d. [WC] Yibing Wu 6-4 6-1 S. Cannavan
[Q] Cristian Garin d. [29] Yoshihito Nishioka 6-4 6-0 N. Forcadell [3] Casper Ruud d. Diego Schwartzman 6-2 6-3 C. Bernardes
[6] Andriej Rubliow d. Jiri Lehecka 6-4 6-2 J. Brace
Ugo Humbert d. [25] Denis Shapovalov 7-5 6-4 M. Lahyani
[Q] Taro Daniel d. [20] Matteo Berrettini 7-6(5) 0-6 6-3 F. Murphy [10] Cameron Norrie d. [Q] Tung-Lin Wu 6-2 6-4 M. Lahyani [14] Frances Tiafoe d. Marcos Giron 6-2 6-2 S. Cannavan
Jason Kubler d. [21] Grigor Dimitrov 2-6 7-6(5) 3-0 i krecz F. Murphy
[Q] Alejandro Tabilo d. [32] Maxime Cressy 7-6(3) 7-6(13) A. Tourte
Jordan Thompson d. [2] Stefanos Tsitsipas 7-6(0) 4-6 7-6(5) R. Haigh
I runda:
[1] Carlos Alcaraz wolna runda
[Q] Thanasi Kokkinakis d. [WC] Brandon Holt 6-4 6-1 A. Nour
[PR] Guido Pella d. Thiago Monteiro 3-6 7-5 6-2 M. Lahyani [31] Tallon Griekspoor wolna runda [24] Daniel Evans wolna runda
Jack Draper d. [Q] Leandro Riedi 6-1 6-1 C. Bernardes
Andy Murray d. Tomas Martin Etcheverry 6-7(5) 6-1 6-4 A. Tourte [15] Pablo Carreno Busta wolna runda [9] Hubert Hurkacz wolna runda
[LL] Alexei Popyrin d. [Q] Zhizhen Zhang 6-4 5-7 6-1 J. Brace
[Q] Jan-Lennard Struff d. Quentin Halys 1-6 6-3 6-3 R. Haigh [17] Tommy Paul wolna runda [27] Francisco Cerundolo wolan runda
[WC] Jack Sock d. Gregoire Barrere 6-4 6-2 A. Nour
Pedro Martinez d. Marc-Andrea Huesler 7-6(4) 3-6 6-4 F. Murphy [8] Felix Auger-Aliassime wolna runda
[4] Taylor Fritz wolna runda
Ben Shelton d. Fabio Fognini 6-4 6-1 R. Lichtenstein
[Q] Rinky Hijikata d. Mikael Ymer 6-4 7-5 M. Lara [30] Sebastian Baez wolna runda [18] Borna Coric wolna runda
Alex Molcan d. Albert Ramos-Vinolas 6-3 6-2 C. Bernardes
Marton Fucsovics d. J.J. Wolf 1-6 6-0 6-3 R. Haigh [16] Alex de Minaur wolna runda [11] Jannik Sinner wolna runda
Richard Gasquet d. [Q] Borna Gojo 6-4 6-7(5) 6-2 N. Forcadell
Adrian Mannarino d. [WC] Dominic Thiem 4-6 6-4 7-6(5) M. Lahyani [19] Lorenzo Musetti wolna runda [26] Miomir Kecmanovic wolna runda
[PR] Stan Wawrinka d. [Q] Aleksandar Vukic 6-4 1-6 6-1 F. Murphy
Mackenzie McDonald d. Filip Krajinovic 6-3 6-0 S. Cannavan [7] Holger Rune wolna runda
[5] Daniił Miedwiediew wolna runda
Brandon Nakashima d. John Isner 7-6(7) 6-3 M. Lahyani
Ilja Iwaszka d. Roman Safiullin 6-4 6-2 S. Moore [28] Botic Van de Zandschulp wolna runda [22] Roberto Bautista Agut wolna runda
Emil Ruusuvuori d. Constant Lestienne 6-4 4-1 i krecz R. Andrei
Pedro Cachin d. Nikołoz Basilaszwili 7-5 6-3 J. Brace [12] Alexander Zverev wolna runda [13] Karen Chaczanow wolna runda
Oscar Otte d. Laslo Djere 6-3 7-5 S. Cannavan
[WC] Yibing Wu d. Jaume Munar 6-7(6) 6-0 7-6(3) A. Tourte [23] Alejandro Davidovich Fokina wolna runda [29] Yoshihito Nishioka wolna runda
[Q] Cristian Garin d. Daniel Elahi Galan 6-4 6-2 S. Moore
Diego Schwartzman d. Federico Coria 6-1 6-2 N. Forcadell [3] Casper Ruud wolna runda
[6] Andriej Rubliow wolna runda
Jiri Lehecka d. Arthur Rinderknech 7-6(4) 7-5 A. Nour
Ugo Humbert d. Bernabe Zapata Miralles 6-2 7-6(6) A. Nour [25] Denis Shapovalov wolna runda [20] Matteo Berrettini wolna runda
[Q] Taro Daniel d. Roberto Carballes Baena 6-1 7-5 S. Cannavan
[Q] Tung-Lin Wu d. Alexander Bublik 6-4 6-4 R. Haigh [10] Cameron Norrie wolna runda [14] Frances Tiafoe wolna runda
Marcos Giron d. [WC] Aleksandar Kovacevic 6-3 7-5 F. Murphy
Jason Kubler d. Lorenzo Sonego 6-4 7-6(4) R. Lichtenstein [21] Grigor Dimitrov wolna runda [32] Maxime Cressy wolna runda
[Q] Alejandro Tabilo d. [Q] Maximilian Marterer 6-4 6-3 M. Lahyani
Jordan Thompson d. [PR] Gael Monfils 6-3 6-1 C. Bernardes [2] Stefanos Tsitsipas wolna runda
Rohan Bopanna / Matthew Ebden d. [1] Wesley Koolhof / Neal Skupski 6-3 2-6 10-8 F. Murphy
1/2 finału:
[1] Wesley Koolhof / Neal Skupski d. Santiago Gonzalez / Edouard Roger-Vasselin 6-3 4-6 10-5 R. Lichtenstein
Rohan Bopanna / Matthew Ebden d. John Isner / Jack Sock 7-6(6) 7-6(2) N. Forcadell
1/4 finału:
[1] Wesley Koolhof / Neal Skupski d. Jamie Murray / Michael Venus 6-3 6-3 N. Forcadell
Santiago Gonzalez / Edouard Roger-Vasselin d. [5] Lloyd Glasspool / Harri Heliovaara 2-6 6-2 10-7 F. Murphy
John Isner / Jack Sock d. Simone Bolelli / Fabio Fognini 6-2 6-4 F. Murphy
Rohan Bopanna / Matthew Ebden d. Felix Auger-Aliassime / Denis Shapovalov 6-4 7-5 R. Lichtenstein
II runda:
[1] Wesley Koolhof / Neal Skupski d. [PR] Frances Tiafoe / Stan Wawrinka walkower (S. Wawrinka - Fatigue) N. Forcadell
Jamie Murray / Michael Venus d. Daniel Evans / John Peers 3-6 7-6(3) 10-6 C. Bernardes
Santiago Gonzalez / Edouard Roger-Vasselin d. [4] Nikola Mektic / Mate Pavic 6-7(8) 7-6(5) 11-9 A. Nour [5] Lloyd Glasspool / Harri Heliovaara d. [WC] Marcos Giron / J.J. Wolf 6-2 6-3 M. Lahyani
Simone Bolelli / Fabio Fognini d. Austin Krajicek / Mackenzie McDonald 1-6 6-3 10-5 N. Forcadell
John Isner / Jack Sock d. Kevin Krawietz / Fabrice Martin 7-6(8) 6-4 A. Tourte
Felix Auger-Aliassime / Denis Shapovalov d. Lucas Miedler / Cameron Norrie walkower (C. Norrie - Fatigue) R. Lichtenstein
Rohan Bopanna / Matthew Ebden d. Grigor Dimitrov / Hubert Hurkacz walkower (G. Dimitrov - knee)
I runda:
[1] Wesley Koolhof / Neal Skupski d. Marcelo Melo / Alexander Zverev 6-3 6-1 N. Forcadell
[PR] Frances Tiafoe / Stan Wawrinka d. [Alt] Francisco Cerundolo / Diego Schwartzman walkower (F. Cerundolo - Stomach)
Daniel Evans / John Peers d. Taylor Fritz / Tommy Paul 6-3 6-3 R. Lichtenstein
Jamie Murray / Michael Venus d. [6] Marcel Granollers / Horacio Zeballos 6-3 6-4 J. Brace
[4] Nikola Mektic / Mate Pavic d. [PR] Casper Ruud / Dominic Thiem 6-3 6-3 S. Moore
Santiago Gonzalez / Edouard Roger-Vasselin d. [WC] Nathaniel Lammons / Jackson Withrow 7-5 6-4 J. Brace
[WC] Marcos Giron / J.J. Wolf d. [WC] Jannik Sinner / Lorenzo Sonego 7-6(4) 6-7(7) 10-1 M. Lahyani [5] Lloyd Glasspool / Harri Heliovaara d. Matwe Middelkoop / Botic Van de Zandschulp 6-3 3-6 10-6 S. Moore
Simone Bolelli / Fabio Fognini d. [8] Juan Sebastian Cabal / Robert Farah 6-7(1) 6-4 10-3 A. Nour
Austin Krajicek / Mackenzie McDonald d. Rinky Hijikata / Jason Kubler 6-1 6-3 R. Andrei
Kevin Krawietz / Fabrice Martin d. Karen Chaczanow / Andriej Rubliow 6-3 6-4 M. Lara
John Isner / Jack Sock d. [3] Marcelo Arevalo / Jean-Julien Rojer 6-7(6) 7-5 10-7 C. Bernardes
Lucas Miedler / Cameron Norrie d. [7] Hugo Nys / Jan Zieliński 3-6 6-3 10-6 A. Tourte
Felix Auger-Aliassime / Denis Shapovalov d. Holger Rune / Ben Shelton 6-1 6-3 S. Cannavan
Rohan Bopanna / Matthew Ebden d. Rafael Matos / David Vega Hernandez 7-5 3-6 10-6 R. Haigh
Grigor Dimitrov / Hubert Hurkacz d. [2] Rajeev Ram / Joe Salisbury 7-6(2) 6-4 J. Brace
2015: Tokio
2016: Rio de Janeiro, Indian Wells, Waszyngton, Chengdu, WTF
2017: Doha, Sydney, Dubaj, Miami, Marrakesz, Estoril, s-Hertogenbosch
2018: Barcelona,Winston-Salem,Sztokholm, Paryż-Bercy,
2019: Dubaj, Miami, Monachium, Kitzbühel, St. Petersburg, WTF
2020: Adelaide, Rzym
2022: Adelaide 1, Australian Open, Rzym, Halle
2023: Indian Wells, Miami, Barcelona, US Open, WTF
2015: Kuala Lumpur
2016: Queens, Sankt Petersburg
2017: Waszyngton, Winston-Salem, US Open, Sankt Petersburg, WTF
2018: Doha, Miami, Hamburg,
2019: Eastbourne, US Open,
2020: RG, Sofia
2021: ATP Cup
2022: Stuttgart, Eastbourne, Winston-Salem, Florencja
2023: Montpellier
MTT (DEBEL) - Tytuły (7) / Finały (7)
Spoiler:
2019: RG, Cincinnati, Paryż-Bercy, WTF
2020: RG, US Open
2021: Rzym
2018: WTF
2019: Indian Wells, Madryt
2020: Australian Open
2021: Australian Open, RG, Paryż-Bercy